Çöp Atma Şutu

Çöp Atma Kanallarının Özellikleri

Yüksek binalar, konutlar,otel,hastane  ve residence gibi yapılarda çöplerin toplanarak ilgili çöp toplanma odasına iletilmesini sağlayan bir sistemdir.

Havalık 150 çapında AISI 304 kalitede 0.60 mm kalınlıkta paslanmaz sacdan imal edilir. Havalığın iç kısmına kanal tipi aspiratör konulur. Baca şapkasına ince elek teli konularak baca içersine kuş, böcek gibi hayvanların girmesi engellenir.
Temizleme sistemleri ana baca çapında fırçalı bir sistem olup istenildiğinde iç kısmın yıkanması için tüm kanal boyunca yukarıdan-aşağı ve aşağıdan-yukarı hareket edecek şekilde motorlu veya manuel olarak imal edilir. Fırçanın stop ettiği üst kısımda birde içine istenirse kokulu deterjan konulup su ile karışmasını sağlayan küçük bir tank konulacak ve her yıkama işinden sonra sistemin temiz kokması sağlanır.

Düz kanallar hesaplamalar sonucunda elde edilen çapta tamamen 1- 1.5 mm kalınlığında AISI 316 kalite paslanmaz çelikten imal edilir. Boruların kaynak yerlerine gelen iç kesimleri zımparalanarak temiz pürüzsüz bir yüzey elde edilir.

Kapak sistemleri ana baca çapına göre boyutlandırılarak çift cidarlı ve contalı imal edilir. Kapağın gövdeye birleşmesi eğimli şekilde olur. Her kapağın üst kısmına yangın springleri için 1 '' manşon kaynatılır. Tüm kapak sistemlerinin kaynaklı bölgelerinin iç kısımları zımparalanıp temizlenir. Kapakların dış yüzeyleri ve kapak kulpları isteğe bağlı olarak satine desenli veya ayna polisajlı olabilmektedir.

Bunker sistemi yukarıdan atılan çöplerin toplandığı bir odacık şeklindedir. Alt kısmında süzgeç bulunacak olup, çöplerin dışarıya alınması için kapı konulur.

Çöp arabaları çöplerin dışarıya çıkarılması için kullanılan tekerlekli arabalardır. AISI 1.5 mm kalınlıkta sacdan 90 x 90 x 70 cm ebatlarında imal edilir.

Taşıyıcı konstrüksiyon 50 x 50 x 5 mm paslanmaz çelik  köşebentlerden imal edilir.

İstenirse çöp sıkıştırma ve paketleme sistemi konulabilmektedir.